Як вибрати відповідний для Вашого будинку твердопаливний котел центрального опалення?

 

1. Вибираємо потужність твердопаливного котла:

 

       Спочатку необхідно розрахувати потужність твердопаливного котла, яка необхідна для ваших приміщень. Стандартна висота стель в будинку 2,6 м. Якщо у вашому випадку це більш-менш так, то орієнтовну потужність котла обчислюємо з наступної таблиці:

 

Таблиця вибору потужності котла:

Потужність котла кВт.

10 14 16 20 23 25 28 34 45
Площа опалювального приміщення м3. 85 120 135 170 200 220 245 300 400

     

Якщо будемо обігрівати двоповерховий будинок розмірами 7х10м, то приміщення, що обігрівається становит 2*( 7х10 ), тобто 140 м2. Якщо висота приміщень відрізняється від стандартної, то розрахунок потужності твердопаливного котла. Основним паливом для більшості твердопаливних котлів є кам'яне вугілля , або кокс. При використанні замінного палива більш низькій калорійності, напр. дрова, то потужність котла повинна бути на щабель більше. Завжди слід звертати увагу, при використанні якого палива вказана потужність купленого вами твердопаливного котла. Напр. для піролізних твердопаливних котлів потужність вказана для дров.

 

Даний розрахунок застосовується для старіших будинків. Якщо у вас новий будинок, а монтаж опалення виконаний згідно сучасних технологій, стіни мають хорошу теплову ізоляцію, то твердопаливний котел вибираємо на один щабель нижче. Представлені розрахунки враховують також обігрів гарячого водопостачання ГВС.

 

Для опалювальних площ не варто враховувати приміщення рідко опалювальні, такі, як гараж, підвал. Це призведе до перерахунку потужності котла, через що він рідко зможе працювати на оптимальній температурі 60-85°С.

 

2 . Управління процесом спалювання твердопаливних котлів.

Для забезпечення ефективного спалювання палива, котли без автоматичної подачі палива, обладнані автоматичною, примусовою подачею повітря - вентилятор і командо - контролер.

Вентилятор - автоматично нагнітає повітря в камеру спалювання, (найчастіше з боку колосника) . Вентилятор працює разом з регулятором (командо - контролером). Цим обладнанням котли обладнані з заводу, або окремо (дивіться опис котла).

Командо - контролер - управляє нагнітальним вентилятором залежно від заданої температури на котлі. Залежно від моделі командо - контролера, управляється швидкість вентилятора, а при спеціальній прошивці обороти можуть знижуватися, або збільшуватися, залежно від різниці заданої, і поточної температури.

Механічний регулятор тяги твердопаливних котлів:

Регулятор тяги - механічно привідкриває заслінку тяги на нижніх дверцятах, залежно від заданої температури. Він має потужну, механічно міцну і термостійку конструкцію. Подвійна шкала регулятора може використовуватися для вертикальної і горизонтальної установки. Регулятор працює не залежно від електричної напруги.

3 . Твердопаливний котел з ретортою. ( автоматичною подачею палива)

Якщо цінуєте комфорт, і дозволяє фінансова ситуація, то дуже добрим рішенням буде покупка екологічного котла з автоматичною подачею палива. Характерною особливістю даних котлів є камера, що спалює необхідну кількість палива, для заданої температури води. Подача повітря також відбувається автоматично, а гази, що виникли в процесі спалювання - чисті . У комплекті знаходиться командо - контролер, вентилятор, шнек з редуктором і мотором, бункер для палива. Обслуговування котла здійснюється в терміни ( в середньому 3-14 днів) наповненням паливного бункера паливом. Бункер може розміщуватися з лівого і з правого боку котла (залежно від потреб клієнта). У такій ситуації на котел дивимося з лицьового боку, тобто з боку регулятора. Котли з автоматичною подачею палива використовуються для обігріву гарячої води (також і влітку).

4 . Закрита або відкрита система опалення?

Монтаж твердопаливних котлів найчастіше проводиться в системах відкритого типу. У найвищій точці такої інсталяції встановлюється запобіжний розширювальний бак відкритого типу. Розширювальний бак підбираємо залежно від об'єму води в системі опалення (в межах 4-5% від загального обсягу води). Приклад установки відкритого розширювача - елемент № 2 на схемі 1 внизу.

 

Схема.1. Схема підключення 4-х ходового (перехресного) змішувача до системи опалення:

         

1 – твердотопливный котел,

2 – открытый расширительный бак,

3 – бак горячей хозяйственной воды,

4 – насос центрального отопления,

5 – насос горячей хозяйственной воды,

6 – дифференциальный клапан,

7 – перекрестный клапан,

8 – отопительный радиатор.